Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zahrajete si s námi scrable?

9. 1. 2018

Říká se, že pokud chcete na vesnici sehnat kontakt na řemeslníka, zajděte do místní hospody. A když chcete dostat tip na nějakou společnou či společenskou akci, zajděte do obchodu.

Přesně to se stalo i mně. Sousedka B. P., která si nepřála být jmenována, se na mne obrátila s otázkou, zda bysme v Radostově neudělali některou sobotu odpoledne Sousedské hrátky. Stolní deskové hry má v doma každý, tak proč ne?

Začal jsem na internetu pátrat jak se věci mají, tedy jak pořádat turnaj ve scrablu, kolik stojí originální Scrable v češtině. A zjistil jsem, že i v Čechách se dát hrát hra on-line, má svoji Asociaci i celostátní žebříčky atd. Že je o scrable zájem, svědčí i to, že cena krabice se hrou léty neklesá, pohybuje se okolo osmi stovek.

scrable2a.jpg

Získané informace mě dovedly k jednomu rozhodnutí - Půjdeme vlastní cestou!

Datum konání určíme tak, abychom se vešli do víkendu, kdy nejsou prázdniny ani různé oslavy v místnosti na obci. Každý z účastníků si donese stolní hru, kterou doma hraje nejraději. U nás třeba děcka rády hrají KRIS-KROS nebo RUMIKUB. Neznáte, poznáte!

S občerstvením to také nějak vymyslíme, máte-li doma ve skříni dárek, který vám moc nepasuje, věnujte nám ho do věcných cen pro vítěze!

Z některých obzvlášť nevystavitelných darů uděláme Cenu putovní. A máme založeno na založení tradice.

A dáme vám včas vědět!