Jdi na obsah Jdi na menu
 


O půlnoci se u nás střílelo jak u Verdunu

1. 1. 2018

Nový rok - 2018, oslavili místní fandové pyrotechniky jak se patří, tedy salvami jak u Verdunu, tedy největší bitvy 1.světové války.

Já se k nim nepřidal. Mám k tomu dva důvody - před více než čtyřiceti lety jsem zrovna na Silvestra hlídal jako strážný mezi dvěma ploty velký muničák na Libavé. Tam těch ostrých rachejtlí bylo - sněhu plno, mrazu také, dejte mi pokoj. Ale představte si, že toto mé psaní má i pokračování. O dvacet let později sloužil ve stejném muničáku kolega, se kterým se seznámil až tady v Hradci, a ten tam nemrzl, ale bylo mu pořádně horko. Díky letnímu suchu začal les okolo skladu hořet a to dost hodně. Museli tedy naložit munici na auta a projet tím hořícím lesem. Měli štěstí, takže se ohňostroj nekonal.

A tím druhým důvodem je, že před asi dvaceti lety dostal náš pes při silvestrovské kanonádě epileptický záchvat, sorry jako.

Také jsem zvědavý, jestli se ty samé prachy, co stála pyrotechnika vyberou na Tříkrálovou sbírku. Budu se na to muset po sbírce zeptat naší starostky.

 

PS. Fotka z ohňostroje je letos ze Sydney.