Jdi na obsah Jdi na menu
 


Magdalena Kožená a swing na vlastní oči

12. 12. 2017

Ve čtvrtek 7. prosince 2017 v brněnském BOBYcentru vystoupila operní pěvkyně M. Kožená s orchestrem Melody Makers s písničkami Cole Portera. To znamená se swingovými a muzikálovými melodiemi. A tato kombinace vyšla!

„Pojďme si zařádit!“ Těmito slovy z písně jazzové legendy Colea Portera „Let´s Misbehave“ představuje Magdalena své nové album, které natočila ve spolupráci s  Ondřejem Havelkou a jeho Melody Makers. Touto spoluprací na chvíli opustila svět klasické hudby, aby si mohla svými slovy „zakoketovat s múzami lehkými“. Pro svou exkurzi do světa amerického muzikálu zvolila nadčasové melodie Colea Portera. „Jsem obdivovatelkou velkých jazzových legend, pustit se do tohoto repertoáru sama jsem se však dlouho neodvážila. Inspirovala mne ale interpretace Coleových písní americkou mezzosopranistkou Fredericou von Stade. Bez jakékoliv snahy měnit svůj způsob zpěvu propůjčila Porterovým písním velký šarm a posunula je do nové dimenze,“ vysvětluje Kožená, jak se v její kariéře zrodil tento výjimečný projekt.

Coleovy proslulé, jazzem inspirované hity Magdalena zpívá za doprovodu Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, orchestru, který je odbornou veřejností považován za světovou špičku v oblasti autentické interpretace vrcholného jazzu, swingu a taneční hudby 30. a 40. let XX. století.

kozena.jpg