Jdi na obsah Jdi na menu
 


Praha, to nejsou jen Hradčany

30. 12. 2017

Výlet do Prahy nemusí tradičně končit na Hradčanech, ale třeba na Olšanech nebo na Vinohradech resp. na Žižkově. A furt je co k objevování. Chcete-li trefit na Žižkov, s orientací vám pomůže známá televizní věž. V sobotu 30.prosince stála na svém místě, jen ta černá plastová mimina, lozící po plášti tam nebyla, jsou prý v myčce. S parkováním je to tam složité, všude modré čáry, tedy vyhrazené pro domácí s povolením. Nejspíš skončíte jako my, v podzemních garážích atria Flora, kde si pocvičíte ovládání svého vozu na úzkých pruzích pro parkování i při výjezdu, první tři hodiny jsou zdarma, další hodiny á 50Kč.

photo1737.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obchůzkou Žižkova a Vinohrad určitě trefíte na trhy na Jiřáku, tedy náměstí Jiřího z Poděbrad, kde rozhodně hlady a žízní neumřete. A to nejen v době vánoční, ale prý i třikrát týdně během celého roku.

photo1742.jpgphoto1743.jpg

 

 

 

 

photo1740.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na tom samém náměstí najdete i potravu pro duši. V kostele Nejsvětějšího Srdce Páně, jehož autorem byl známý architekt Josip Plečnik. Tedy pokud se trefíte do termínů mší svatých, kdy je možno si před nimi prohlédnout i zajímavý interiér.

 

A co ty Olšany?

Ty jsou hned kousek vedle od toho obchodního centra Flora, ale tam se dostaneme až na jaře. Osobností tam uložených k věčnému odpočinku je celá řada, takže bude co objevovat.

A poslední informace: od nás z Radostova jste autem na Žižkově po dálnici za hodinu, tedy v sobotu v poledne, v pracovní dny a s kamióny to bude asi trochu jinak.